Ние и нашето здраве от Афиа фармаси

 

Какво съдържат лекарствата против грип?



gripex maxВ аптеките се продават редица комбинирани медикаменти за лечение на симптомите на грип и настинка. Лично ние ви препоръчваме да приемате отделни медикаменти за всеки симптом. Ако решите да приемате комбиниран медикамент, то ви препоръчваме внимателно да се запознаете с активните съставки и да се спрете на такъв, който максимално покрива симптомите ви.

Ако допълнително вземате и други медикаменти за грип и простуда, внимателно следете да не превишавате дозата на някоя от активните съставки.

В следващата таблица сме извадили активните съставки на някои от най-често използваните медикаменти за лечение на грип и простуда, както и симптомите, към които са насочени.

 

наименование против болка и температура против хрема против кашлица антиалергично действие за имунитет
Upsarin C еферв.табл. Acetylsalicylic acid 330mg           –              –            – Витамин С 200mg
Aspirin C eff. tabl. Acetylsalicylic acid 400mg           –              –            – Витамин С 240mg
Aspirin complex sachets Acetylsalicylic acid 500mg Pseudoephedrine 30mg              –            –        –
Ibuprom Sinus табл. Ibupofen 200mg Pseudoephedrine 30mg              –            –        –
Nurofen stopcold табл. Ibuprofen 200mg Pseudoephedrine 30mg              –            –        –
Theraflu засилена формула сашета Paracetamol 650mg Phenylephrine 10mg              – Pheniramine 20mg        –
Gripex max табл. Paracetamol 500mg Pseudoephedrin 30mg Dextromethorphan 15mg            –
Caffetin Cold tabl.

Coldrex tabl.

Paracetamol 500mg

Paracetamol 500mg

Phenylephrine 30mg

Phenylephrine 5mg

Dextromethorphan 15mg

Terpine hydrate 20mg

           –

 

Витамин С 60mg

Витамин С 30mg

Tylol hot сашета Paracetamol 500mg Pseudoephedrine 60mg             – Chlorpheniramine 4mg        –
Paralen Grip hot drink сашета Paracetamol 650mg Pseudoephedrine 10mg             –            –        –
Fludrex hot drink сашета Paracetamol 750mg Phenylephrine 10mg             –            – Витамин С 60mg
Gripex HotActive max сашета Paracetamol 1000mg Phenylephrine 12.2mg             –            – Витамин С 120mg
Coldrex max grip сашета Paracetamol 1000mg Phenylephrine 10mg             –            – Витамин С 40mg

Винаги четете листовките на медикаментите, които приемате! Не превишавайте дневната и еднократна доза!

Ако нямате подобрение след първите три дни от началото на лечението, потърсете личния си лекар.

Не давайте аспирин на деца под 15 години.